9 sprytnych pomysłów na aranżacje mieszkania

Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby mieszkanie wyglądało stylowo i przytulnie. Wystarczą proste materiały, wyobraźnia i chęć zmiany. I, oczywiście, można szukać ciekawych pomysłów dla domu.

Co więc można zrobić, aby niedrogo i gustownie udekorować wnętrze.

1. Stosowanie wstążek zamiast kółek i klipsów

Wzór okna można ożywić kolorowymi wstążkami. W ten sposób udekorowane mieszkanie wygląda świeżo, przestronnie i oryginalnie.

2. Uaktualnij zasłony z lamówką

Odśwież swoje zasłony bez konieczności ich wymiany dzięki ciekawej lamówce. Wzdłuż krawędzi można przykleić wstążkę z pomponami lub uszyć ozdobną obwódkę z ornamentem. Jest wiele opcji, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

3. Ręcznie malowane doniczki

Tak długo, jak mówimy o oknach, warto pomyśleć o dekoracji doniczek . Wszystko czego potrzebujesz to kilka kolorowych doniczek, trochę farby i własna wyobraźnia.

4. Namaluj markerem wzór na lampie

Z odrobiną cierpliwości i markerem, który działa na różnych powierzchniach, jesteś gotowy na swoją nowoczesną oprawę.

5. Ozdobić oprawę oświetleniową odpowiednimi materiałami

Jeśli nie widzisz brzydkich nóg lampy stołowej, użyj zwykłych gałązek aby je ukryć. A w przypadku lampy podłogowej można ozdobić stojak za pomocą naturalnego sznura.

6. Wykonanie ręcznie robionego zegara

Oryginalny zegar ścienny, w najlepszej tradycji drogich sklepów dekoracyjnych, może być wykonany w domu w ciągu kilku godzin. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

7. Zbudowanie prawdziwego minibaru ze starej szafy

Era kredensów z mnóstwem kryształów bezpowrotnie minęła. Ale wiele osób nadal ma szafki. Dlaczego więc nie zamienić przestarzałych mebli w nowoczesny mini-bar (niekoniecznie alkoholowy).

8. Użyj półek narożnych

Kuchnia jest częścią domu, w której nie ma wystarczającej liczby pracowników. Bez względu na to, czy jest ona duża czy mała. Więc tam, gdzie nie można łatwo zmieścić nieporęcznych szafek, otwarte półki są świetne.

9. Zrób dodatkową półkę na przyprawy

Jak wiadomo, w kuchni jest za mało miejsca także w szafkach.  Rozwiązać ten problem można za pomocą dodatkowego stojaka na przyprawy. Możesz łatwo zbudować taką półkę własnymi rękami.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży. Bada różne trendy rynkowe. Jest także wykładowcą zagadnień prawnych na szkoleniach i webinarach. Jego hobby to górskie wędrówki i spływy kajakowe.

Jeden komentarz

  1. Z takimi własnymi pomysłami trzeba uważać, bo można popsuć cały klimat. Nie każdy zna się na rękodziełach. Jeśli ustawisz na ścianie rząd tandetnych figurek, to na pewno nie poprawisz tym swojej aranżacji.

Dodaj komentarz