Gdzie pojechać na Sylwestra w Polsce?

Każdy rok jest wyjątkowy i na swój sposób oryginalny. Jeśli nie możesz wyjechać na Sylwestra do innego kraju, to zawsze możesz wybrać się do jednego z zakątków Polski. Zapoznaj się z propozycjami miejsc, w których możesz spędzić ostatni dzień roku.

Góry Izerskie.

Są dobrą alternatywą dla wypoczynku w Zakopanem, które stało się przereklamowaną i tłoczną miejscowością. W Górach Izerskich z pewnością zachwyci cię klimat podczas zimowej wędrówki. Znajduje się tam wiele zabytków i skarbów historycznych. Bym może nie będzie tutaj hucznych sylwestrowych imprez, ale za to będziesz mógł pojeździć na nartach lub kuligiem.

Beskid Niski.

Nie chcąc narażać się na tłuk w górach, zdecyduj się na wypoczynek w Beskidzie Niskim. Miejsce to należy do umiarkowanie odwiedzanych przez turystów. Mimo to znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, a także atrakcji do spędzania wolnego czasu. Możesz się tutaj zrelaksować, przechodząc przez piękne trasy spacerowe, jeżdżąc na stoku narciarskim lub zapoznając się z miejscowym folklorem . Masz także możliwość wynajęcia domku i świetną zabawę w rodzinnym gronie.

Puszcza Białowieska.

Jeśli chcesz odciąć się nieco od cywilizacji, bardzo dobre warunki odnajdziesz w Puszczy Białowieskiej. Tutejsze życie płynie spokojnym rytmem w zgodzie z naturą. Tutejsze miejsce umożliwia ci wybranie się do Białowieskiego Parku Narodowego, by móc obserwować przyrodę i leśne zwierzęta. Jeśli noworoczna impreza jest dla ciebie niekomfortowa, to odpoczynek wśród dzikiej przyrody będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zalew Wiślany.

Co prawda Sylwester w górach z pewnością cieszy się największą popularnością, ale może warto wybrać się na przeciwną stronę Polski. Jest tutaj wiele małych miejscowości pozwalających spędzić spokojną noc sylwestrową. Możesz znaleźć tutaj przystań morską i zabytkowy pałac oraz rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe. Sylwester nad morzem pozwoli ci złapać oddech i spędzić romantyczny wyjazd we dwoje.

Mazury.

Mazury obfitują w jeziora i malownicze krajobrazy. Przebywając z dala od wielkich miast, możesz oddać się założonymi wypoczynkowi. Możesz także wynająć domek i przyjemnie spędzić czas z grzańcem i ogniem w kominku.

Bieszczady.

Jeśli mowa o ustronnych miejsca to nie można nie wspomnieć o Bieszczadach. Jeśli chcesz, to zaszyj się gdzieś w lesie i doceń naturę, Wybierz się na spacer, zdobądź bieszczadzki szczyt i ciesz się otaczającą przyrodą. Taki rodzaj sylwestra zachwyci każdego, kto chce oderwać się od zgiełku wielkich miast.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży. Bada różne trendy rynkowe. Jest także wykładowcą zagadnień prawnych na szkoleniach i webinarach. Jego hobby to górskie wędrówki i spływy kajakowe.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz