Jak działa Tarot?

Tarot. 78 kart podzielonych na Małe i Wielkie Arkana. Narzędzie, którym posługiwano się już od wieków i które do dziś pomaga wielu ludziom w rozwiązywaniu wszelakich problemów. Niektórzy sądzą, że wróżenie z Tarota to ‘’uprawianie czarów’’, inni zaś twierdzą, że to zwykłe oszustwo. Obie te grupy zupełnie mijają się z prawdą i zazwyczaj nawet nie próbują jej poznać. Jak więc w takim razie naprawdę działa Tarot i na czym się opiera?

Wbrew pozorom, Tarot wcale nie jest boskim czy też szatańskim narzędziem. Metoda ta opiera się w głównej mierze na losowości i podświadomości, ale przede wszystkim – na ludzkiej energii. Same karty nie mają jakiejś szczególnej mocy przewidywania przyszłości czy wglądu w czyjeś życie. Ich prawdziwa siła pochodzi z wnętrza człowieka . One są tylko wizualizacją, pozwalającą poprawnie zinterpretować wynik odpowiedzi na zadane pytanie czy problem. Dlatego też nie ma jednego, uniwersalnego znaczenia przypisanego danej karcie. Jej interpretacja w głównej mierze zależy od:

  • warunków,
  • kontekstu,
  • postawionego pytania,
  • emocji towarzyszących osobie zadającej pytanie.

Niekiedy jedna karta może mieć znaczenie pozytywne, a innym razem zwiastować nieszczęście. Nie znaczy to jednak, że któraś z tych interpretacji jest błędna. Na każdą odpowiedź trzeba patrzeć o wiele szerzej i nie ograniczać się do jednej opcji.

Działanie Tarota niekiedy przyrównuje się również do odbicia lustrzanego. Patrząc w wyłożoną kombinację kart, można zobaczyć w niej siebie: dostrzec głęboko skrywane emocje, uczucia, lęki i pragnienia. Pozwala to o wiele lepiej zrozumieć swoje przeszłe, teraźniejsze i przyszłe ja. Człowiek z natury jest istotą zmienną. Ciągle ewoluuje, zmienia się i adaptuje do nowych warunków, co również ma odzwierciedlenie w kartach. One także się dostosowują.

Należy jednak pamiętać, że Tarot to nie wyrocznia, ani sam z siebie nie decyduje o naszym losie. Jest on tylko narzędziem, które pozwala nam go poznać, ale nie oznacza to, że trzeba się z tym pogodzić i biernie przyjmować każdą kolejną wróżbę. Dzięki nabytej wiedzy można wręcz odmienić to, co nas czeka, poprawić swoje życie i uniknąć wielu czekających nas nieprzyjemności. To właśnie sprawia, że Tarot jest tak bardzo niesamowity i wyjątkowy.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży. Bada różne trendy rynkowe. Jest także wykładowcą zagadnień prawnych na szkoleniach i webinarach. Jego hobby to górskie wędrówki i spływy kajakowe.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz