Kupno mieszkania od dewelopera

Osoby, która planują nabyć swoje pierwsze mieszkanie często bardzo długo zastanawiają się, czy kupić lokal na rynku pierwotnym czy mieszkanie używane. Okazuje się, że obecnie budowane przez deweloperów mieszkania mają bardzo dużo zalet i to właśnie na takie lokale warto postawić.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

W ostatnich latach deweloperzy bardzo aktywnie działają na terenie całej Polski, oddając wiele nowoczesnych inwestycji. Dużą zaletą zakupu u dewelopera jest możliwość obejrzenia kilku różnych lokali w ramach oddzielnych inwestycji. Współcześnie budowane mieszkania znajdują się w bardzo estetycznych budynkach, mają windy, podziemne parkingi, schludne klatki schodowe, duże balkony, tarasy oraz ładnie zagospodarowany teren wokoło. Stosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że współcześnie budowane mieszkania są energooszczędne i bardzo komfortowe. Wielu deweloperów zgadza się także na to , aby na etapie budowy przyszły właściciel mógł poprosić o wprowadzenie indywidualnych zmian, takich jak przesunięcie grzejnika czy rezygnacja ze ściany na przedpokoju. Nowe mieszkanie będzie też dużo lepiej wyglądało od lokalu z rynku wtórnego z uwagi na fakt, że wszelkie instalacje są tutaj ukryte. Bardzo dużą zaletą jest także to, że przyszły nabywca może swoje mieszkanie od podstaw urządzić według własnego gustu i upodobań.

Jak sfinansować zakup mieszkania od dewelopera?

Obecnie ceny mieszkań są stosunkowo wysokie w stosunku do przeciętnych zarobków. To właśnie to decyduje o tym, że większość młodych osób nabywa mieszkania finansując je kredytem hipotecznym. Zakupy za gotówkę stanowią stosunkowo niewielki procent i w ten sposób nabywają mieszkania przede wszystkim osoby, które zgromadziły na nie środki pracując za granicą albo wszyscy ci którzy kupują mieszkania w celach inwestycyjnych i planują w przyszłości je wynajmować. Każdy, kto planuję wziąć kredyt hipoteczny powinien się do tego odpowiednio wcześnie przygotować. Bank badając zdolność kredytową z pewnością zwróci uwagę na czynniki takie jak:

  • miejsce zatrudnienia i wysokość zarobków
  • wiek i sytuacja osobista kredytobiorcy
  • historia kredytowa
  • wysokość wkładu własnego.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży. Bada różne trendy rynkowe. Jest także wykładowcą zagadnień prawnych na szkoleniach i webinarach. Jego hobby to górskie wędrówki i spływy kajakowe.

Jeden komentarz

  1. Deweloper deweloperowi nierówny i czasami można natknąć się na zrobioną byle jak tandetę. Jeśli chcesz kupić dobre mieszkanie, to weź ze sobą fachowca, który oceni stan mieszkania i to, czy jest ono warte swojej ceny.

Dodaj komentarz